Życie Bez Ograniczeń

Jeśli czytaliście mój wpis dotyczący The Way Ahead, to wiecie, że miałam już przesyt szkoleń i pompowania pozytywnej energii. Jednak kupując bilet na Tonego Robbinsa przez weyou, wejściówkę na Nicka Vujicica otrzymałam w gratisie - więc no cóż... trzeba było jechać ;)

Jednak tym razem jechałam tam z zupełnie innym nastawieniem - wiedziałam, że zabieram ze sobą sporo osób z mojego zespołu Oriflame i będziemy mogli razem w tym uczestniczyć i wspólnie podejmować decyzje dotyczące naszych biznesowych planów oraz w przeciwieństwie do TWA, które było szkoleniem rozwojowym, Życie Bez Ograniczeń było typowo motywacyjnym eventem. 

Foto: Fanpage Milewski&Partnerzy

MAGDA MALICKA

Pierwszy raz miałam okazję ją posłuchać i w ogóle dowiedzieć się o jej istnieniu właśnie na tym wydarzeniu. Urzekła mnie swoją osobą, determinacją i siłą. Widać, że jesteśmy po tej samej szkole (T.Harv Eker). Najważniejsze myśli, jakie zanotowałam:

- Jakość twojego życia zależy od pytań, jakie sobie stawiasz.
- Wszystko w życiu ma swoją cenę, a każdy wybór ma swoje konsekwencje.
- Nasze decyzje kształtują nasze życie.
- Skup się na tym, gdzie chcesz dojść, a nie na tym, co cię ogranicza.
I najważniejsze pytanie, które należy sobie zadać:

PO CO CI TO?

Po co ci te brzydkie ciało? Po co ci ten brak czasu? Po co ci te nieprzespane noce? Stawiając sobie takie pytanie, zdajemy sobie sprawę, czego tak bardzo nie chcemy w swoim życiu - i często to jest motor napędowy do zmian.

LES BROWN

Bardzo pozytywna osoba, jego śmiech mnie dosłownie rozbrajał. To co najbardziej zapamiętałam to to, że ważne jest dokąd zmierzasz - nieważne, gdzie teraz jesteś, skąd startujesz, co posiadasz - ważny jest Twój cel. Powiedział też, że ważne są 3 cele w życiu:

1. Co chcesz zrobić dla siebie?
2. Co chcesz zrobić dla osoby, która jest dla Ciebie ważna?
3. Co możesz zrobić dla społeczeństwa, co zostawisz po sobie? Co zmieni się na świecie dzięki Tobie?
Czyli zwrócił uwagę na to, by nie ograniczać się tylko do własnego ja, ale też patrzyć na to, co możemy dać innemu człowiekowi - po podobno więcej radości ma człowiek z dawania niż otrzymywania.

Również tak jak Magda opowiedział swoją historię, o przemianie jakiej doświadczył i celach, które osiągnął. Kilka ważnych myśli, które zanotowałam:

- Czyjaś opinia na twój temat wcale nie musi być twoją rzeczywistością.
- Jaka jest następna wspanialsza wersja twojego życia?
- Jeśli jesteś najmądrzejszy w grupie, musisz zmienić grupę.
- Relacje toksyczne i wzmacniające - odpuść albo będą cię wlec / otaczaj się TYLKO LUDŹMI WYSOKIEJ JAKOŚCI
- Musisz przejąć całkowitą kontorlę nad swoim życiem i zdecydować, że nie będziesz dobrowolną ofiarą.
- By coś zacząć robić, potrzebujesz tylko jednej rzeczy: PODJĄĆ DECYZJĘ.
- Jeśli robisz tylko to, co łatwe, twoje życie bedzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, twoje życie będzie łatwe.
- Co potrzebujesz, by coś zrobić? CHĘCI zrobienia tego.
- Życie to walka o terytorium. Jeśli przestaniesz walczyć o to, czego chcesz, to to, czego nie chcesz - wygra.
- Nigdy nie brakuje pieniędzy - czasem tylko brakuje pomysłów.
- Życie jest krótkie i nieprzewidywalne, więc zjedx najpierw deser.
- Jeśli chcesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowy o to walczyć i wszystko temu poświęcić, to nikt cię nie powstrzyma i Bóg ci w tym pomoże!

Na koniec dodał jeszcze, że "ludzie głodni są gotowi zrobić coś, czego inni by nie zrobili", dlatego musimy być głodni naszych sukcesów.

ŁUKASZ JAKÓBIAK

Na jego występ najbardziej czekałam - uwielbiam jego kanał 20m2! Dla mnie Łukasz jest nr 1 wśród Polaków, którzy z odwagą realizują swoje marzenia. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. A jeśli ktoś mu powie, że czegoś nie da się zrobić - to to go jeszcze bardziej motywuje do działania i oczywiście ostatecznie udowadnia, że - da się. Poprowadził bardzo emocjonalny występ, z wielką energią i pasją. Byłam pod wrażeniem jego osiągnięć. Jeśli jeszcze go nie znacie, koniecznie odwiedźcie jego kanał.
A to kilka myśli, które zanotowałam:

- MIEJ CEL
 • Ludzki mózg potrzebuje celu, aby ruszyć z miejsca.
 • Cel pobudza umysł.
- NADAJ WARTOŚĆ
 • Dostaliśmy wspaniały dar, jakim jest życie, a przegrywamy z codziennością.
 • Twórz pamiętnik przyszłości.
 • Wizuzalizacje.
- WYRÓB NAWYK
 • Czy to, co trudne, może stać się proste?
 • Za każdym razem, kiedy się boisz, ale nie przestajesz działać.
- BĄDŹ ŚWIADOMY
 • Marzenia nie mają daty ważności.
- NIE MUSISZ BYĆ IDEALNY
 • Przesuń granice wyobraźni.
 • Jeśli narzekasz, to znaczy, że wiesz, że istnieje coś lepszego.
 • Wszstkie sukcesy zaczęły się od pierwszego kroku bez gwarancji sukcesu.

Zwrócę uwagę przede wszystkim na pamiętnik przyszłości. Łukasz zapisuje w nim rzeczy, o których marzy, których pragnie realizacji. Opisuje w nim rzeczy tak, jakby się już wydarzyły. W Poznaniu z takim przekonaniem opowiadał o swoim wystąpieniu w programie Ellen, że ja praktycznie uwierzyłam, że on już tam był :) Co mnie jeszcze urzekło - to to, że posiada koszule, które były szyte specjalnie dla niego i na których miał wypisane swoje marzenia.

Foto: Instagram
KRZYSZTOF CYBUL

O jego istnieniu też dowiedziałam się dopiero na Życiu Bez Ograniczeń. Jest głową Rentierów.FM, którzy przybyli w licznym gronie i zrobili duży hałas na prawej trybunie - trudno było ich nie zauważyć, podoba mi się taka energia zespołu. To, co najbardziej zapamiętałam z jego wystąpienia, to to, że im większej liczbie osób pomożesz, tym więcej do ciebie wróci (pieniędzy też).

JAKUB B.BĄCZEK

Jego również miałam okazję usłyszeć po raz pierwszy na tym evencie. Zaraz po Łukaszu miał dla mnie najlepszy występ. Niesamowita energia, pasja i determinacja w osiąganiu celów. Opowiedział swoją historię, która mnie bardzo zainspirowała. To co najważniejsze, co zapamiętałam z jego wystąpenia - jeśli potrafisz coś zwizualizować, to potrafisz to zrobić!

NICK VUJICIC

No i długo oczekiwana gwiazda tego eventu - na jego 1,5-godzinne wystąpienie prawie 30 tysięcy ludzi czekało cały dzień. Byłam zaskoczona jego postawą i podejściem do życia. To mega pozytywny człowiek, który żartuje ze swojego inwalidztwa - mówiąc np. "Jak poznałem swoją obecną żonę, to dosłownie kolana mi się ugięły". Wielu z nas marudzi, że czegoś nie może zrobić, że się nie da itd. Mamy obie ręce, nogi i głowę, a mimo to narzekamy. On nie ma ani rąk, ani nóg, a prowadzi szkolenia motywacyjne na całym świecie i inspiruje miliony ludzi. Co Tobie brakuje, by osiągać swoje cele?
Najważniejsze myśli z jego wystąpienia:

- Ważne, żebyś wiedział po co robisz to, co robisz.
- Nie dowiesz się, co osiągniesz, póki nie spróbujesz.
- Dlaczego robisz to, co robisz?
- Jeśli cud ci się nie zdarza, to możesz stać się cudem dla kogoś innego.
- To, kim jesteś, jest o wiele ważniejsze od tego, co masz.

***

Podsumowując - to było niesamowite wydarzenie z zakresu motywacji, rozwoju osobistego i duchowego - ponad 30 tysięcy ludzi przybyło, by czerpać wiedzę i inspirację od takich wspaniałych osób jak Nick Vujicic, Jakub B. Bączek, czy Łukasz Jakóbiak z 20m2, którzy swoją determinacją i zuchwałością, pokazali, że NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH i w życiu możemy osiągnąć absolutnie wszystko, jeśli tylko bardzo tego pragniemy i mamy w sobie wystarczającą siłę, by realizować swoje pasje i marzenia. Otaczajmy się ludźmi, którzy nas wspierają i ciągną w górę, a nie w dół, a droga do upragnionego celu będzie na pewno krótsza :)


2 comments:

 1. No właśnie to najbardziej istotne aby otaczać się ludźmi, którzy ciągną Cię w górę a nie w dół. Trzeba wierzyć w marzenia i zmierzać do realizacji celu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokladnie ;) Jestesmy srednia arytmetyczna 6 osob, z ktorymi spedzamy najwiecej czasu... :)

   Delete