Odwaga to działanie pomimo strachu

Ostatnio spędzam mnóstwo czasu z ludźmi. Poznaję wiele nowych osób. Dużo słucham i analizuję. Doszłam do wniosku, że spora część z nich jest wewnętrznie nieszczęśliwa, ale na zewnątrz wszystko wydaje się być w porządku. Większość ludzi, ku mojemu przerażeniu, godzi się na zastane sytuacje, choć w głębi serca marzą o zupełnie innym życiu.

Co to jest odwaga? To działanie pomimo strachu.
Ile razy podejmowaliście wyzwanie stojąc oko w oko ze strachem? Czy nie jest tak, że najczęściej godzimy się na to, co nam przynosi los? Wmawiamy sobie, że w sumie jest fajnie, przyjemnie i bezpiecznie, i właściwie to nie potrzebujemy żadnych zmian. Tak naprawdę, to nie chcemy nic zmieniać, bo paraliżuje nas lęk przed porażką. Ale jeśli jednak podejmiemy działanie, to okazuje się, że strach był tylko w naszej głowie.

Foto: grafika google
Z czego wynika to, że ludzie nie mają odwagi walczyć o swoje marzenia? Jednym z powodów jest na pewno strefa komfortu, bo jak już wyżej napisałam - ludzie wybierają pozorne bezpieczeństwo. Tylko czy ktoś kiedykolwiek się zastanawiał nad tym, jaka jest jego cena? Ceną jest wolność i klucz do strefy marzeń.
Drugim powodem może być środowisko. Bardzo ważne jest to, z jakimi ludźmi spędzamy najwięcej czasu. Jeśli ciągle słyszymy, że nam nie wyjdzie, że nasz pomysł jest bez szans, to najwyższy czas się z tymi ludźmi pożegnać. Otaczajmy się ludźmi, którzy nas ciągną w górę, a nie w dół, ludźmi, którzy nas motywują do podejmowania nowych wyzwań i którzy wierzą w to, co robimy.

Czasem trzeba zacisnąć zęby, odczuć ogromny ból i dyskomfort. Ruszyć twardo naprzód i nie zatrzymywać się, bo za którymś zakrętem czeka na nas piękne i cudowne życie, o jakim marzyliśmy. Tylko trzeba zrobić ten pierwszy krok, pomimo strachu. Trzeba przede wszystkim chcieć go zrobić. Jeśli zrobimy ten pierwszy krok, który jest najtrudniejszy, to potem spełnianie marzeń stanie się już nawykiem.

Masz odwagę zrobić ten pierwszy krok, czy ktoś musi Ci dać mocnego kopniaka, byś w końcu ruszył się z miejsca, przestał marnować swój potencjał i rozwinął skrzydła? Czy wokół siebie masz ludzi, którzy mogą Ci w tym pomóc...?

Masz marzenia...? WALCZ!

2 comments:

  1. Mam wrażenie, że jeśli tylko bardzo czegoś pragnę i chcę, to nic nie jest w stanie mnie zatrzymać, wówczas nawet nie liczę kolejnych kroków, działam na maksa i to daje ogromną satysfakcję. :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dokładnie, jeśli masz silne PO CO i DLACZEGO, to nic nie jest w stanie Cię zatrzymać!

      Delete